 Le Petit Tour de France 2026
	
				
	€1.135,00
		Le Petit Tour de France 2026
	
				
	€1.135,00
	 Rondje Sauerland 2026
	
				
	€635,00
		Rondje Sauerland 2026
	
				
	€635,00
	Classificatie tocht:
5 dagen fietsen door het Sauerland
In 2026 organiseert WVCM van 29 juni t/m 3 juli 2026 voor 2e keer het “Rondje Sauerland ”, een 5 daagse etappetocht vanuit Dinxperlo naar het Sauerland gebergte en terug,
Vijf dagen fietsen van uit 1 hotel met dagelijkse afstanden van 155 of 135 of 105 km en daarbij dagelijks hoogtemeters van 800 tot 2.300 meter,
Het maximum aantal deelnemers bedraagt 30 personen.
Wij organiseren dit voor u kosten per persoon € 635 voor 1 eenpersoonskamer zijn de kosten €755
Start en finish zijn in Dinxperlo bij Fitnesscentrum Ponsen
We overnachten in een goed hotel op basis van half pension.
De overnachtingen zijn op basis van een tweepersoonskamer.
Een eenpersoonskamer is tegen meerprijs en op basis van beschikbaarheid mogelijk.
er zijn maximaal 2  eenpersoonskamers beschikbaar, afhankelijk van het
hotel.
Wanneer je met vrienden of partner deelneemt kun je dat aangeven zodat we je kunnen
indelen op dezelfde kamer.
De organisatie is de gehele tour aanwezig met een transportbusje voor het vervoer van de
bagage, reparatieonderdelen en de verzorging onderweg.
Het transportbusje blijft tijdens de etappes in de buurt van de deelnemers.
In geval van pech of andere problemen zijn ze daardoor snel ter plekke.
Elke dag is er minimaal 1 pauzeplaats ingericht waar we klaar staan met de lunch, isotone drank, frisdrank, water, fruit,
zoetigheid e.d.
 1e Etappe Dinxperlo – Rummenohl
133 km en 1350 hoogte meters
Binnen 1 km na het vertrek komt u al in Duitsland, Dinxperlo ligt namelijk op de grens met Duitsland.
Deze eerste etappe is niet al te moeilijk maar goed geschikt om te wennen aan beklimmingen die we deze week tegen komen.
na 20 km komt het eerste leuke korte klimmetje. We rijden zoveel mogelijk over landelijke wegen.
Op de route komen we een paar leuke plaatsjes tegen zoals Dingden, Brunen en langs Marienthal.
Ook komt u nog oude industrie tegen. We rijden over oude spoortrace door de grote steden om de drukte te vermijden.
Maar door de autovrije fietspaden zijn er helaas ook stukken met grafel op de route.
Uiteindelijk komen we dat in Rummenohl waar ons hotel staat.
2e Etappe Rummenohl – Rummenol
145 km en 2400 hoogte meters
129 km en 2100 hoogte meters
100 km  en 1670 hoogtemeters.
De routes lopen soms gelijk dan weer met een lus anders
route beschrijving 129 km
Vandaag de eerste etappe in het Sauerland langs veel meren
Dezelfde weg als dat we gisteren zijn gekomen maar nu omhoog.
Vanuit hotel gaan we meteen klimmen de eerste 5 km gaat gelijk 4.1% gemiddeld omhoog. Dan rijden we door naar het Enneptal langs de talsperre en verder langs het water.
Daarna komen we ook langs de Wuppertalsperre, de Bevertalsperre, Linesetalsperre en verder via Schalkmuhle terug naar het hotel

3e Etappe Rummenohl – Rummenol
152 km en 2450 hoogte meters
130 km en 2070 hoogte meters
98 km en 1680 hoogtemeters.
De routes lopen soms gelijk dat weer met een lus anders
route beschrijving 133 km
Vandaag beginnen we na 2 km al met een stevige klim gemiddeld 3% tot soms 12% dan volgt een afdaling van 10 km voor de volgende klim eraan komt.
Vanuit Altena is de volgende klim 10 km klimmen met gemiddeld 3.1% en maximaal 8 % de volgende 16 km is in een dalende lijn door Balve naar de Sorpetalsperre.
Hierna volgt weer een mooie klim gemiddeld 2.5% met uitschieters naar 9% naar Plettenberg. Door naar Huininghausen. We vervolgen de weg naar het volgende meer. De Versetalsperre waar we over het fietspad langs het meer gaan rijden. Ludenscheid laten we liggen we pakken de weg slingerend door het landschap met af en toe een drukke weg. Dan via Halver en Altenbruckenfeld naar het hotel

Dag 4
4e Etappe Rummenohl – Rummenol
148 km en 2690 hoogte meters
130 km en 2400 hoogte meters
101 km  en 1940 hoogtemeters
De routes lopen soms gelijk dat weer met een lus anders
Vandaag beginnen we eerst met een stukje van 4.6 km langs de drukke weg dan rechts af de berg op 2.5 km klimmen daarna volgt een mooi stuk door het bos vanaf Letmathe gaan we weer klimmen voor ca 10 km met gem 3.3% naar Ihmert en verder naar het Sorpetalsperre en dan naar Affeln en verder naar Neuenrade. Dan de weg naar Dahle – Altena en Wettringhof en richting Versetalsperre verder slingerend door het landschap om dat via Brugge naar Schalkmuhle te gaan en via Stalhause naar het Hotel

5e Etappe Rummenol – Dinxperlo
130 km en 730 hoogte  meters
Alweer de laatste dag  van dit Rondje Sauerland.
Een mooie route langs Haltern am See met nog een paar heuveltjes en met vele landelijke wegen.
Om uiteindelijk weer uit te komen waar het begon in Dinxperlo

Vestigingsadres:
Noorderstraat 36
9525 TC Drouwenerveen
Telefoon: 06-53643972
KVK: 01139014
Website: wvcm.nl
Email: info@wvcm.nl
WVCM is aangesloten bij:
1 Review
Richard , Roelof en Herman , ik leerde ze kennen tijdens de Pyreneen TOUR 2024 , wat een trio .
Deze bejaarde heren verbaasden me vanaf dag 1 met hun deskundigheid , organisatorisch talent , flexibiliteit
en tegelijkertijd met hun gemoedelijke en bezorgde omgang met de deelnemers .
Ook zonder Richard gaan ze met 2 door , ze missen hem wel …en ik ook eigenlijk , maar de inzet om ons een
super fietsvakantie te bieden blijft . De ” Sauerland ” was weer om niet te vergeten , mooi en onbekend parcours , goede hotels , lekker weertje en een olijke groep deelnemers . Ondanks een domme val de eerste dag beet ik door , ik wou deze tocht absoluut niet missen , het kon wel eens de laatste van WVCM zijn .
Maar hoera , de Heren weten ook nog niet van ophouden , de volgende Petit Tour de France 2026 staat al in de steigers !
Na de ” Pyreneen ” , ” Petit Tour de France Morzine ” en ” Sauerland ” , wil ik er weer bij zijn , misschien dan toch de laatste keer … aan alles komt een einde , jammer toch .
Richard , veel moed en het gaat je goed .
Roelof en Herman , blijven gaan !!!